Az American Queen lapátkerekes gőzhajó

Így fest a szalon

Így fest a szalon – micsoda zenék szólnak itt!

Egy viktoriánus, eredeti állapotában restaurált, lapátkerekes gőzhajóval bejárni az Öreg Miss’ (Chevy Chase után szabadon, a Mississippi-folyó) izgalmas városait egészen Memphistől-New Orleansig.

Alapból nem vagyok hajórajongó, pláne olyan hajó nem jöhetne szóba, ahol még elegánsan fel is kell öltözni a vacsorához – egyszerűen a nyaralás alatt szeretem a lazaságot, a hétköznapokban sem vagyok a pucc-parádé híve (hát, még ha pihenésről van szó), de ez a hajó egyszerűen elvarázsolt. Ahogy hangulatában, minden részletében megidézi a viktoriánus időket, szinte látjuk magunk előtt a korabeli elit aktív társasági életét, ahogy mámorosan, önfeledten mulattak vérpezsdítő jazz és dixieland zenére, a legjobb ételek és italok társaságában. Minden adott e különleges hangulat felidézéshez, hiszen a fantasztikus Grand Saloonban, mely a Mississippi legelegánsabb úszó bálterme, többszörösen díjnyertes programok szórakoztatnak, a menüt egy díjnyertes séf állítja össze, míg kedvenc boromat akár a saját verandámon is elfogyaszthatom. Márpedig, amikor a reggeli kávé, vagy egy finom pohár bor elfogyasztásának a helyszínéről van szó, akkor én speciel nagyon válogatós tudok lenni. 🙂

Erkélyes kabin, American Queen gőzhajó

Reggeli a saját teraszodon

Az American Queen, mely a legnagyobb folyami gőzhajó, melyet valaha is építettek, a fine dining élmények kedvelői számára igazi paradicsom, hiszen a menüért nem más felel, mint Regina Charboneau, aki az USA egyik híres sztárja, show műsorok állandó szereplője, s több könyvet is írt a témában. A hajóút egyik fénypontja (mármint szerintem), amikor fakultatív program gyanánt meglátogatjuk Regina házát, mely egy eredeti 1832-es mansion (Twin Oaks). A hangulatos, déli stílusú teadélután során Regina saját maga vezet körbe minket otthonában egy finom pezsgőkoktél társaságában, friss, szezonális hozzávalókból összedob pazar éteket, miközben egyszerű, de hasznos tippeket, ötleteket is elleshetünk tőle. Gasztro-rajongók számára kötelező!

Egyébként a túra során több, Regináéhoz hasonló, mansionba is ellátogatunk; a déli vidéken van ebből szép számmal: ezek egykori cukor- és gyapotbárók restaurált otthonai, mint többek között a Stanton Hall (Natchez), Rosedown Plantation (Franciscville) pl., de az én személyes kedvencem Oak Alley, amelynek egymásba hajló tölgyfái eleve megadják az alaphangulatot, és akkor még a mansionról nem is beszéltünk. Íme, egy fotó a helyről:

Oak Alley

Oak Alley

Az American Queen többféle útvonalat kínál a Mississippi folyó alsó és felső részein, és a becsatlakozó kisebb folyókon is, mint a Columbia vagy a Snake River. Mi most a Memphis – New Orleans szakaszt vesszük górcső alá, egyrészt, hogy a túra New Orleans városában végződjön, másrészt a szakaszon található látnivalók, megállók miatt. A hajóút Memphis városából indul, itt is érdemes eltölteni néhány napot, nem csak Elvis rajongóknak, bár tény, hogy ez a hely elsősorban Gracelandről nevezetes. 🙂 A következő megálló Vicksburg lesz, ahol a polgárháborús történelem elevenedik fel, majd ezt követi Natchez és St. Francisville mielőtt Baton Rouge-ba érnénk. Louisiana állam városai ezek, ahol érezhető a déli vidék hangulata, néhol tényleg olyan, mintha megállt volna az idő.

Bourbon Street, New Orleans

Bourbon Street, New Orleans

És akkor elérkeztünk az utolsó állomáshoz, New Orleans városához, végre (elnézést, elfogult vagyok a várossal kapcsolatban)! Itt aztán bármennyi napot el lehet tölteni, de egy hétnél kevesebbet nem javaslok, annyi a látnnivaló. A város a jazz fellegvára – nem csak a bárokban, de néhol az utcán is zenélnek, mindig történik valami. Egymásba érnek a jobbnál-jobb fesztiválok, izgalmas koktélokat, a cajun konyha remekeit és tengeri herkentyű fogyaszthatunk minden mennyiségben – már ezért érdemes lenne odamenni! Woodoo kalandok, a világ egyik legszebb temetője, szellemprogramok, a környékbeli mocsarak (bayou) bejárása légpárnás hajóval, krokodil farm és egyéb kalandok, csak hogy néhányat meg is említsünk, és akkor még igazából ki se mozdultunk nagyon New Orleans városából…

Neked melyik a kedvenc városod a nagyvilágban?      

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s